Чайхона Алим, Кафе, Россия, Посёлок Любимовка, Южногородская Улица, 36, Корп 1

0
108

Вміст смол та нікотину зазвичай зазначено на пачці. Та легко перевірити, що значення на пачках легких сигарет значно нижчі за справжні. Більшість правил регулювання тютюнових виробів у всіх країнах ґрунтується на підході, що його виробила Федеральна торгова комісія США (ФТК) у середині 1960-х років. Спеціальна машина, випалюючи сигарету на певну довжину, кожної хвилини впродовж 2 секунд затягує по 35 мл диму. Після цього аналізують склад осаду, що нагромаджується на фільтрі машини.

Проте з’ясувалося, що пил азбесту спричиняє розвиток мезотеліоми – особливого виду карциноми. Азбест замінили на фільтр із ацетату целюлози, який невдовзі почали найчастіше застосовувати в тютюновій промисловості. Є також фільтри, які складаються з ацетату целюлози, змішаного з активованим вугіллям. Найчастіше використовують вторинний ацетат целюлози, що містить як пластифікатор триацетат гліцерину (5-10 %).

Зокрема, активоване вугілля широко відоме своєю властивістю вибірково видаляти деякі компоненти газової фази тютюнового диму. Вугільні фільтри вибірково видаляють з диму сигарет до forty% оксидів карбону та нітрогену, 80% ціаніду гідрогену та 70% акроміну й бензолу. Змішані фільтри зменшують рівні вмісту завислих частинок менш ефективно, ніж ацетатні фільтри. Звичайні фільтри видаляють певну частину завислих частинок тютюнового диму. Термін «легкі» стосовно сигарет можна вживати в тому значенні, що вони легші за вагою. Нинішні «класичні» американські сигарети складаються на 15% із вимороженого тютюну, «легкі» – на 25 %, а «ультралегкі» мають у своєму складі до 50% такого тютюну. Як калорійність 1230 г цукру відрізняється від калорійності 785 г цукру, так і сигарети з меншою масою тютюну містять менше смол та нікотину.

Даних про реальну токсичність тютюнових добавок в науковій літературі майже немає. Крім того, під час згоряння добавок можуть утворюватися хімічні сполуки, у тому числі отруйні, які створюють додатковий ризик для здоров’я курців. Усі викладені міркування не дають права говорити про «легкість» сигарет, які з кожним днем стають все популярнішими серед курців. Пристрасні споживачі тютюнових виробів абсолютно впевнені в тому, що саме ці торгові марки є безпечнішими і якоюсь мірою збережуть їм здоров’я. Проте наведені дані свідчать про протилежне, а достовірність зазначених на пачках рівнів є зовсім неправдивою. Міфи і реальність

За даними експериментальних досліджень, проведених фахівцями Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя, інших наукових установ МОЗ України були зроблені наступні висновки: Тютюнові вироби більшості країн світу містять залишки пестицидів групи ДДТ в концентрації від zero,1 до 5,3 мг. Завдяки зазначеному градієнту температур ці процеси повторюються багато разів, концентрація залишків препарату зростає у напрямку фільтра. Численні випробування засвідчили, що фільтри з акрилового ацетатцелюлозного волокна та рильованого паперу практично не затримують залишків ДДТ. В основний потік сигаретного диму переходить до 80% ДДТ, що міститься в тютюні. Реальність нормативу перевірено під час досліджень вмісту залишків пестицидів хлорорганічної групи у сигаретах імпортного та вітчизняного виробництва.

Ці фільтри зменшують передусім надходження в організм курця завислих частинок тютюнового диму. Такі речовини, як акролеїн, феноли та висококанцерогенні нітрозоаміни, затримуються цими фільтрами частково. Ефективність фільтрування можна збільшити, змінюючи діаметр ниток, довжину фільтрувального елемента та застосовуючи певні речовини.

Куріння кальяну – невід’ємна частина сучасного клубного життя. З кожним роком його популярність зростає. Приохотилися до цього модного захоплення і підлітки, заспокоюючи себе і батьків тим, що мовляв,це ж не сигарети. Вважається, що першими кальянами були вихолощені кокосові горіхи, які розкурювали через вставлену в отвір соломинку. Тоді кальян використовували як апарат для одержання знеболювальних.

Згодом цей спосіб визнала Міжнародна організація стандартизації , його назвали методом ISO-ФТК. Але параметри дослідження не відповідають особливостям процесу куріння, як його здійснює людина. Першою країною, яка задля дієвого захисту здоров’я громадян і прав споживачів ввела правила регулювання складу тютюнових виробів, стала Канада. Помилковою є думка, що виробники сигарет досягають зниження рівнів вмісту смол та нікотину завдяки використанню особливих сортів тютюну. Фільтр також може являти собою спеціальний тримач (мундштук), у який вставляють сигару чи сигарету. Спочатку у фільтрах використовували азбест.

В Україні є чинними тимчасові нормативи максимально допустимого вмісту смоли і нікотину в 1 сигареті: для сигарет з фільтром: для сигарет без фільтра вітчизняного виробництва: Дещо про «легкі» сигарети Останнім часом термін «легкі» часто вживають виробники харчових продуктів та товарів широкого вжитку.

Через наявність тютюнових добавок «легкі» сигарети суб’єктивно сприймаються споживачами як менш міцні. Найчастіше для зменшення різкості диму використовують какаову олію. Какао містить приблизно 1 % теоброміну, який є бронхолітичним засобом, здатним розширювати дихальні шляхи та полегшувати надходження диму та нікотину в організм. До того ж встановлено, що ментол сприяє метаболічній активації тютюнових канцерогенів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here